MČR v lezení na rychlost Brno 2018

Mistrovství České republiky v lezení na rychlost pro dospělé, mládež kategorii B,A,J a děti kategorii U10, U12, U14 se bude konat v nedělí, dne 16.12.2018 v Brně na stěně Duro. Bližší informace jsou k nalezení na oficiální pozvánce. Vzhledem k tomu, že se lezení dostalo do programu olympijských her v podobě trojboje (obtížnost, bouldering, rychlost), není na závadu si tuto disciplínu vyzkoušet (a pak si třeba zalézt na Duru :)). Naskytá se k tomu skvělá příležitost. Účast doporučujeme všem dětem, které se účastní závodů (od nejmladší až po nejstarší kategorie). Mladší (kat. U14 – U10) budou závodit na cestě postavené podobně jako u nás na stěně (pokud děti neví, ať se zeptají trenéra), starší a dospěli na tzv. cestě standardní (na stejné se závodí v celém světě).

Kromě dobré zábavy, kterou tyto závody skýtají, od 01.11.2018 se závodící dětí budou muset během následujících 12 měsíců účastnit 6 závodů organizovaných ČHS a toto je jeden z nich. Ve srovnání s rokem 2018 nabídka závodů organizovaných ČHS bude v příštím roce podstatně širší a do tohoto seznamu spadne možná i Moravský pohár.

Na nedělní závody je nutno se registrovat prostřednictvím webu ČHS: dospěli a děti a mládež. Pokud by se někdo chtěl zúčastnit, berte v potaz, že, podobně jako u jiných závodů organizovaných ČHS, bude vyžadované potvrzení dětského lékaře o zdravotní způsobilosti – podobné se žákům a studentům vydává např. pro účast na lyžařském výcviku nebo letním táboře (viz vzor). Platnost prohlídky Vašeho dítěte lze ověřit po provedení předregistrace v seznamu registrovaných závodníků. Na závodech budou přítomní oddíloví trenéři.