Nominační závody v lezení na rychlost Brno

Nominační závody v lezení na rychlost pro dospělé a mládež kategorii B, A, J a závody pro děti kategorii U10, U12 a U14 se budou konat v nedělí, dne 09.03.2019 v Brně na stěně Duro. Bližší informace jsou k nalezení na oficiální pozvánce.

V našem oddíle se tomuto odvětví lezení prakticky nevěnujeme (až na výjimky). Ale vzhledem k tomu, že se lezení dostalo do programu olympijských her v podobě trojboje (obtížnost, bouldering, rychlost), není na závadu si tuto disciplínu vyzkoušet (a pak si třeba zalézt na Duru :)). Naskytá se k tomu skvělá příležitost. Účast doporučujeme všem dětem, které se účastní závodů (od nejmladší až po nejstarší kategorie). Mladší (kat. U14 – U10) budou závodit na cestě postavené z chytů používaných na standardní  cestě, starší a dospěli na tzv. standardní cestě (na stejné se závodí v celém světě). 

Na závody je nutno se registrovat prostřednictvím webu ČHS: dospěli, J a A a děti a mládež (B, U14, U12, U10). Pokud by se někdo chtěl zúčastnit, berte v potaz, že, podobně jako u jiných závodů organizovaných ČHS, bude vyžadováno: členství v ČHS (zařizuje oddíl) a potvrzení dětského lékaře o zdravotní způsobilosti – podobné se žákům a studentům vydává např. pro účast na lyžařském výcviku nebo letním táboře (viz vzor). Platnost prohlídky Vašeho dítěte lze ověřit po provedení předregistrace v seznamu registrovaných závodníků. Na závodech budou přítomní oddíloví trenéři.