Český pohár U14 2018 – Lanškroun

V sobotu 20.10.2018 na stěně v Lanškrouně se konaly páté letošní závody v lezení na obtížnost ze seriálu ČP U14 2018. Zúčastnilo se jich celkem 88 dětí. V každé kategorii se lezly 3 kvalifikační cesty a 8 nejlepších závodníků postupovalo do finále. Cesty, které připravil tým pod vedením Honzy Šolce, byly velmi pěkné a v kvalifikační části závodníky náležitě rozřadily. I finálové cesty umožnily dětem prokázat své schopnosti. Naše dětí, v doprovodu Simony a Andrzeje, dorazily na místo činu v počtu 17. Zúčastnili se:

  • U10 (2009 a mladší): Bartoš Mateo, Brzobohatá Gabriela, Čermák Timotěj, Školář Dan
  • U12 (2007 – 2008): Bartošová Mia, Čermák Šimon, Jaroš Václav, Plchová Magdalena, Svobodová Adéla
  • U14 (2005 – 2006): Esterková Veronika, Grosmanová Karolína, Jančuš Vilém, Kolařík Matyáš, Mašková Nela, Pařilová Valérie, Plchová Klára, Skoupá Sabina

Všechny dětí skvělé bojovaly a většina z nich se dostala do finále. Bohužel pak nastal bramborový denv každé kategorií, až na nejstarší kluky, snažení naších dětí bylo odměněno 4. místem. V nejmladší věkové skupině U10 mezi holkami jediná naše závodnice Gabča Brzobohatá skončila na 4. místě. Mezi kluky v první osmičce jsme měli tři: Dan Školář byl 4., Mateo Bartoš 6. a Tímo Čermák 8.. Ve kategorií U12 nejlépe lezla Aďa Svobodová, která skončila na 4. místě, Mia Bartošová byla ve finále celkově 7.. Mezi kluky Vašek Jaroš obsadil 4. místo a Šimon Čermák byl 7.. Mezi holkami v nejstarší, a zároveň nejvíce obsazené kategorii – 20 závodnic), se do finále probojovaly tři: Vala Pařilová obsadila 4., Saba Skoupá 5. a Klárka Plchová 7. místo. Mezi kluky konečně úspěch: Vilém Jančuš skončil na bedně na 3. místě a Maty Kolařík také na výborném 5. místě. Dětem děkujeme za skvělé vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.