Výsledky Český pohár 2014 (ČP)

V roce 2014 se bude konat 6 závodů Českého poháru. Do celkového pořadí se bude započítávat každému závodnikovi jeho nejlepších 5 výsledků. Závodnické pole v Českém poháru bude rozděleno na chlapce a děvčata a pak podle věku na 3 kategorie:

• J: 18 – 19 let (1995 – 1996)
  • A: 16 – 17 let (1997 – 1998)
  • B: 14 – 15 let (1999 – 2000)

V kategorii B chlapců ve velmi silné konkurenci si výborně vedl Ondřej Bína. V konečném pořadí po šestí závodech skončil na 4. místě. (viz konečné pořadí).

Naším nejúspěšnějším děvčatům patří následující místa (viz průběžné pořadí):

• kategorie B: Sabina Večeřová – 3., Jana Ondřejová – 5., Klára Müllerová 8. atd.;
  • kategorie A: Eliška Vlčková – 1., Veronika Šimková – 3..

Výsledky letošních závodů potvrzuji pokrok našich závodníků. Svědčí o tom také zastoupení v reprezentaci ČR: Verča Šimková, Sabina Večeřová a Eliška Vlčková (trénující v Praze) – obtížnost a bouldering a navíc Jana Ondřejová – bouldering a Matěj Burian – rychlost.

Závody Českého poháru mládeže 2014 – Choceň

V sobotu 18.10.2014 se v Chocni uskutečnily poslední v této sezoně závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci seriálu Českého poháru 2014. Těchto závodů se zúčastnilo pod vedením Simony a Silvy 7 dětí z našeho oddílu:

• C: Bína Ondřej, Müllerová Klara, Petrová Lucie, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
  • B: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše výprava v solidně obsazené soutěži podala velmi dobrý výkon. Mezi holkami v kategorií B se do finále podařilo postoupit až čtyřem z nich: Natce Vymlátilové (8.), Klarce Müllerové (7.), Sabině Večeřové (5.) a Janě Ondřejové (4.). Kategorii A vyhrala Eliška Vlčková a Verča Šimková skončila (2.). Mezi kluky v konkurenci 19 borců obstal na výbornou Ondra Bína, který se umístil na velmi pěkném na 4. místé – bedna bude snad příště :-). Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2014 (MČR) – Praha

V sobotu 04.10.2014 se v Praze na stěně Big Wall uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2014. Bylo to zároveň Mistrovství republiky děti a mládeže. Pořadatele zajistili postavení krásných cest, ale tím klady končily. Organizace poněkud skřípala. Každopádně vyhlášení výsledků probíhalo pak v rekordních na české poměry cca 10 večer, ale to už část účastníků byla na cestě domu. Těchto závodů se zúčastnilo za účastí Silvy, Simony, Iva a Andrzeje rekordních 21 děti z našeho oddílu, z toho v kategoriích mládežnických 7:

Vystoupení naší mládeže lze okomentovat slovy: nebylo to špatné!. Do finále se kvalifikovali všichni až na Klárku a Lucku. Ve finále v kategorií C zabojovala skvěle Sabča Večeřová a skončila na 2. místě. Na Natku zbylo pak 8. místo, ale i ona bojovala na hranici svých možnosti. Ve stejné věkové kategorií mezi chlapci Ondra Bína, i přes výborný výkon, dosál na 5. místo. Jihomoravský souboj proběhl ve skupině starších holek (B): zde vyhrala Eliška Vlčková (už na půl Pražanda) a na 4. místě skončila Verča Šimková. Všem děkujeme za účast a prokázanou bojovnost. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2014 – Bystřice nad Perštejnem

V neděli 21.09.2014 na stěně v Areálu sportu v Bystřici nad Perštejnem se konaly čtvrté letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Český pohár. Účast byla poměrně nízká – závodů se zúčastnilo pouze 39 děti rozdělených do 3 věkových kategorií. Cesty stavěl Vítek Lachman – byly zajímavé a až na jednu vyjímku, perfektně rozřadily startující. Naše děti se jich zúčastnili v počtu 8. Účastniky byly:

• C: Bína Ondřej, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Petrová Lucie, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
  • B: Vlčková Eliška

Naše dětem nelze upřit velkou bojovnost i když po prázdninách mnoho z nich nebylo ještě v optimální lezecké formě. V nejmladší kategorií B holky bojovaly, ale stejně, jako na květnových závodech v brně, se do finále probojovaly tři – Sabina Večeřová, Janka Ondřejová a Klárka Müllerová. V něm nejlepší umístění získala Sabča Večeřová – 3. místo, Jankaskončila na 4. místě a poslední z finalistek Klárka byla 7. Mezi chlapci velmi pěkně a na hranicích svých aktuálních možnosti (zejména ve finále lézl Ondra Bína – skončil na 2. místě. V kategorií B také na 2. místo dosáhla Elča Vlčková. Všem zúčastněným děkujeme. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2014 – Brno

V neděli 25.05.2014 na stěně Rajče v Brně se konaly třetí letošní závody v lezení na obtížnost ze serie Tendon Český pohár. Podle předběžných přihlášek vypadalo, že účast bude velmi nízká, opak se ukázal pravdou. Zúčastnilo se jich celkem 56 děti rozdělených do 3 věkových kategorií. Vzhledem k tomu, že tyto závody organizoval náš oddíl, můžeme zde podat pouze subjektivní hodnocení. Zdalo se nám, že atmosféra byla výborná a závody byly snad dobře připravené (hodnocení ale necháme na jiných). Cesty stavěl Honza Šolc, kterému asistovala Silva Rajfová. Velké díky patří taky dalším pomocným stavěčům – Lucce Rajfové, Martinu Šifrovi a Daliboru Šimkovi. Dále velice děkujeme všem dalším. kteří přispěli ke zdaru tohoto klání – sponzorům, aktivním rodičům děti – členů našého oddílu a členům dospělackého oddílu HO Sokol Brno I. Naše děti se jich zúčastnili v počtu 10. Účastniky byly:

• C: Bartoňková Tína, Bína Ondřej, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Petrová Lucie, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie

Naše dětí projevily velkou bojovnost, mnoho z nich se probojovalo do finále a věru bylo se na co dívat. V nejmladší kategorií B holky moc chtěly a moc bojovaly. Do finále se probojovaly tři – Janička Ondřejová (z 1. místa, lezla skvěle), Sabina Večeřová (ze 4.) a Klárka Müllerová (z 10.). Finále pořadím zamichalo. Bohužel se nezadařilo Janči, která skončila mimo bednu na 4. místě. O lepší výsledek se postarala Sabča Večeřová, která byla o stupínek výš – 3. Klárka poskočila o jedno místo a nakonec byla 9. Mezi chlapci velmi pěkně a na hranicích svých aktuálních možnosti lézl Ondra Bína – skončil na 5. místě. V kategorií A naše holky lezly velmi pěkně. Vyhrala Elča Vlčková a 3. byla Verča Šimková. Všem naším závodnikům gratulujeme a děkujeme za projevenou snahu a bojovnost. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2014 – Zlín

V sobotu 26.04.2014 se na stěně Vertikon ve Zlíně uskutečnily závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2014. Těchto závodů se zúčastnilo za účasti Simony a Silvy 10 děti z našeho oddílu:

• B: Bartoňková Tína, Bína Ondřej, Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Růžíčková Magdaléna, Smetanová Kateřina, Večeřová Sabina, Vymlátilová Natálie
  • A: Šimková Veronika, Vlčková Eliška

Naše dětí v silné konkurenci předvedly velmi dobré výkony. Kvalifikace se jim povedla a polovina z nich postoupila do finále. A i zde naše mládež bojovala velmi udatně. V kategorií B mezi kluky obsadil výborné 4. místo Ondra Bína. Ve stejné kategorií mezi holkami zabojovala tak Janíčka Ondřejová – 5., jak i Sabina Večeřová, která skončila na 3. místě . V kategorií B skvělý výkon podala Verča Šimková, která celé klání vyhrala. Také Eliška Vlčková lezla velmi dobře a nakonec skončila na 5. místě. Všem zúčastněným děkujeme za účast a velkou snahu. Výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Českého poháru mládeže 2013 – Svitavy

V sobotu 29.03.2014 se ve Svitavach konaly první v tomto roce závody v lezení na obtížnost mládeže v rámci Českého poháru 2014. Zúčastnilo se jich 71 dětí. Z našeho oddílu, za účastí tři instruktorů, na závody vyrazilo 6 dětí:

• B: Müllerová Klara, Ondřejová Jana, Růžíčková Magdaléna, Večeřová Sabina

Našé zástupkyně se v 1. závodě sezóny představily ve velmi dobré formě. Do finále se kvalifikovaly 4 ze 6. Bohužel ve finále holky z mladší kategorie Sabča Večeřová a Janka Ondřejová – skončily na 7. a 8. místě. Další holky: Klárka Müllerová a Majda Růžíčková sice skončily ve druhé půlce závodního pole, ale rozhodně jejích vystoupení nebylo zklámáním. V kategorií A velmi dobře zalezly Verča Šimková (4.) a Eliška Vlčková (3.). Holky zároveň byly klasifikované v kategorií dospělých, kde skončily na 5. a 5. místě. Výsledkové listiny: kluci, holky.