Výsledky ostatních závodů 2014 (zahraniční a domácí)

Naše dětí se účastní i dalších závodů, také v zahraničí. Pravidelně pořádáme i interní závody pro dětí v rámci oddílu.

6. ročník předvánoční oddílové soutěže Perníková chaloupka 2014

V sobotu 20.12.2014 se na naší stěně Rajče konaly tradiční oddílové závody v lezení na obtížnost Perníková chaloupka 2014. Závodění si mohly vyzkoušet všechny děti, včetně těch, co se k nám přidaly během posledních měsíců. Zúčastnil se jich rekordní počet startujících – 95. Počet zúčastněných ovlivnila velká nemocnost děti – přihlášeno bylo celkem 120. Závodnici byli rozděleny do 8 skupin dle věku a výkonnosti, bez ohledu na pohlaví. V každé ze 4 kategorií nováčku a méně výkonných lezců závodilo 12 až 18 děti. Další 4 kategorie byly určené závodníkům. V jednotlivých věkových skupinách zde závodilo 5 až 13 děti. Velké poděkování patří všem oddílovým instruktorům i rodičům, kteří se ve velkém počtu do akce aktivně zapojili. Jednotlivé cesty na závody vybral a připravil tým instruktorů: sestry Silva a Lucka Rajfovy, A.Kurowski, M. Šifra, D.Šimek, I.Urban s pomoci naších mladých lezců. Všechny cesty pak předlezala našé nejlepší a nejzkušenější závodnice Verča Šimková. V každé kategorií dětí lezly čtyři cesty. Konečné pořadí určoval součet výsledků z jednotlivých cest a v případě rovnosti bodů děti lezly další rozřazovací cestu.

A jak tedy toto klání dopadlo? Mezi nejmladšími začátečniky (skupina N1, ročník 2007 a mladší) vyhral Šimon Rada, 2. skončil Nicolas Patloka a 3. Šimon Čermák. V kategorií N2 (ročník 2005 – 2006) na 1. místě skončil Kuba Sepší, 2. byl Teo Fajmon a 3. Matěj Řiha. V kategorií N3 (ročník 2002 – 2004) se prosadily i holky. Sice zvítězil Ondra Bečička, ale na 2. místě skončila Karolína Čermáková a 3. byla Krista Jelečková. Mezi nejstaršími nováčky (skupina N4, ročník 2001 a starší) se prosadil Daniel Žáček, 2. skončil David Veselý a 3. místo patřilo Michalu Šrámkovi.

Tuhé boje sváděli také naší závodnicy. Mezi nejmladšími v kategorií Z1 (ročník 2005 – 2006) zvítězila Vala Pařilová. Na dalších tři místech se stejným výsledkem se umístily Nikolka Bajkalová, Verča Esterková a Natka Pařilová. Mezi zkušenějšími (Z2 – ročník 2002 – 2004) se na nejvyšší stupínek postavila Lenka Toužínová. Hned za ní skončily Kája Strašilová a Adélka Vaverková. Ve skupině velmi zkušených závodníků Z3 (ročník 2001 – 2003) nejlépe si vedl Jáchym Cink . Společnost na bedně mu dělali Terka Širůčková (2.) a Vojta Fabiánek (3.). Mezi nejstaršími závodníky zvítězila Jana Ondřejová, 2. místo získala Natka Vymlátilová a na 3. místě se ocitla Klárka Mullerová.

Máte-li zájem, můžete se podívat na podrobné výsledky závodu Perníková chaloupka 2014. Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že i příští rok budou účastníky těchto závodů.

Mejcup 2014 v Brně (boulder)

Dne 22.11.2014 se na 5 stěnách v Brně v Brně konaly největší bouldrové závody v republice: Mejcup. Pro více než 300 účastníků byly připraveno 30 kvalifikačních bouldrů na stěnách Freesport kotelna a VUT (indoor a outdoor). Finále se konalo, jako obvykle, podvečer v klubu Fléda, kde také pak proběhla závěrečná afterparty. Celkově vyhrali Petra Růžíčková a Adam Ondra. Příležitost zazávodit si nenechaly si ujit i členky našého oddílu: mezi 65 závodnicemi Verča Šimková skončila na velmi pěkném 10 místě, Janička Ondřejová skončila 25. a Sabina Večeřová byla 26.. Výsledkové listiny:holky a kluci

Mistrovství ČR mládeže 2014 v lezení na rychlost v Kladně

Dne 05.10.2014 se v Kladně konaly poslední závody Českého poháru mládeže v lezení na rychlost, které byly zároveň Mistrovství republiky v této disciplíně. Na závodech jsme měli dva zástupce našého oddílu. Skvěle zabojoval Matěj Burian a svoji kategorií vyhral. V kategorií D dívek páté místo obsadila Katka Dvořáková. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.

Závody Grand Prix Holešovice 2014 – Praha

O víkendu 27.-28.09.2014 se na stěně Mammut v Praze Holešovicích konaly závody Grand prix Holešovice 2014. Obsahovaly všechny tři disciplíny: obtížnost (sobota) , boulder a rychlost (neděle). Tyto závody nebyly na programu činnosti našého oddílu a tudíž zkušenější dětí a rodiče jeli na vlastní pěst. Účastnily se jich tyto děti (celkem 8):

 • D: Cink Jáchym, Dvořáková Kateřina, Hobzová Eliška, Širůčková Tereza, Toužínová Lenka
 • C: Kuba Skoupý
 • B: Růžíčková Magdaléna, Sabina Večeřová

Začalo to nepříliš dobře. Při hře s činkou Jáchym si zlomil ruku a záhy odjel domu. Kuba, Majda a Sabča se učastnili pouze závodu na obtížnost. Zde ve své věkové skupině Kuba byl 3.. Sabina obtížnost vyhrala a Majda byla 5.. Mladší holkysi vyzkoušely všechny disciplíny a nedosáhly na bednu. V konečném pořadí pak nejlépe skončila Eliška – byla 5.. Výsledkové listiny: jednotlivých disciplín a celkové.

Závody Rock Junior 2014 Arco (I)

Ve dnech 04.-05.09.2014 se v Arco (I) už po čtrnácté uskutečnily mezinárodní závody v lezení mládeže. Tyto závody patří mezi ty nejprestižnější v Evropě pro dětí mladší 14 let. Náš oddíl se závodů učastnil potřetí (naposledy před 3 lety). Na závody spolu se Simonou a Silvií skupinka 3 dětí startujících ve věkové kategorií B:

 • 2003 – 2004: Hobzová Eliška, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza

Samotné závody se skládaly ze dvou disciplín: lezení na obtížnost a na rychlost. Naší zástupci se zúčastnili pouze klání v obtížnosti. Konkurence závodniků z celé Evropy byla velká (v jejích kategorií: 34 z 11 zemí). V rámci závodu dětí lezly 2 cesty, výsledky jednotlivých cest se sčítaly. Vystoupení naších hlek bylo velmi úspěšné. Našim největším úspěchem bylo 6. místo Elišky. pochvala patří i Miši, která skončila na 11. místě. Na smolařku Terku zbylo tentokráte 27. místo. Výsledkové listina: kategorie B holky.

Závody Young Color Climbing Festival 2014 Imst (A)

O víkendu 07.-08.05.2013 se v Imstu (A) už po dvanácte uskutečnily mezinárodní závody v lezení na obtížnost mládeže. Tyto závody jsou vlastně neoficálním mistrovstvím Evropy dětí mladších 14 let. Náš oddíl se závodů učastnil potřetí (naposledy v loňském roce) a tentokráte jsme sem dovezli 5 dětí startujících ve dvou věkových kategoriích:

 • 2003 – 2004: Cink Jáchym, Hobzová Eliška, Smetanová Michaela, Širůčková Tereza
 • 2001 – 2002: Fabiánek Vojtěch

Měla ještě jet Lenka Toužínová – bohužel na poslední chvíli onemocněla. A i účastnici zájezdu neoplývali nejvyšší zdravotní schopnosti. S problémy bojovali Terka, Jáchym a jeho mamka Jana. O dětí pečovali Lucka a Simona Rajfovy a Andrzej. Účastníky akce a velkou pomoci byli také rodiče: Jana Cinková, Monika Smetanová a Petra Širůčková.

Samotné závody v Imstu byly výborně připravené a konkurence závodniků z celé Evropy byla velká (celkem 215 ze 20 zemí). Mladší lezli 10 cest během dvou dnů, starší 9 cest. Vedoucím místních stavěčů byl Honza Zbránek, který už o týden dřív stavěl zde závody Evropského poháru mládeže. I přes zdravotní problémy naše vystoupení bylo prozatím nejúspěšnější. Největším našim úspěchem bylo 8. místo Elišky a 10. Jáchyma v kategorií mladších holek / kluků. V kategorií mladších holek dále na 12. místě se umístila Míša. Na Terku zbylo tentokráte 32. místo. Velká pochvala patří i Vojtovi . Skončil sice ke konci závodního pole, ale dal ze sebe opravdu všechno a zároveň uviděl, kolik se toho ještě musí naučit a natrénovat.Kompletní výsledkové listiny: kluci + holky.

Závody Adria cup 2014 ve Wolfsbergu (A)

Páté a zároveň poslední závody ze seriálu Adria cup v roce 2014 se konaly v sobotu 10.05. ve Wolfsbergu. Zúčastnilo se jich přes 150 dětí ze šestí evropských zemí. Náš oddíl zastupovaly našé mladé naděje v kategorií D (U12): Eliška Hobzová, Míša Smetanová a Terka Širůčková. Na místě se o děti starala Simona.

V této kategorií startovalo 30 děti a ve velmi silné mezinárodní konkurenci na postup do finále bylo potřeba dát 2 TOP-y. To se podařilo pouze Miše, která mezi třinácti finalistkami obsadila 11. místo (pouhé 4 chyty za vítězkou). Na ostatní naše závodnice zbylo dělelené 20.-22. místo. Všem zúčastněným děkujeme za podané výkony a doprovázejícím rodičům za účast a prokázanou trpělivost. Výsledková listina: Adria cup Wolfsberg.

Závody RockPoint Českého poháru dospělých v boulderingu

V sobotu 10.05.2014 na bouldrovce postavené na pražském Výstavišti v Holešovicích v rámci veletrhu Sport Expose konaly 3. závody ze seriálu RockPoint Českého poháru dospělých v boulderingu. Zúčastnily se jich také členky našeho oddílu Veronika Šimková a Eliška Vlčková a v konkurenci 22 žen z Čech a Slovenska se obě dostaly do finále. Zde Verča dosáhla na 6. místo a Eliška byla 8.. Celkově vyhrala závodnice ze Slovenska Linda Gundová. Finále se zúčastnila také trenérka naších závodnic: Silvia Rajfová. která skončila na 3. místě. Kompletní výsledkové listiny: ženy.

Závody Turnaj 4 stěn Bielsko-Biała (PL)

Na pozvání organizátorů jsme se v hojném počtu v sobotu dne 30.03.2014 zúčastnili závodů v lezení na obtížnost ze seriálu Turnaj 4 stěn v Polsku v Bielsku-Białe. Atmosféra byla výborna a místní se opravdu hodně snažili. Přijelo celkem cca 100 dětí, z toho 13 od nás. Všechny byly rozdělené stejně jak v Tendon cupu:

 • E: Martín Pešák
 • D: Kateřina Dvořáková, Eliška Hobzová, Sára Pešáková, Míša Smetanová, Terka Širůčková, Lenka Toužínová
 • C: Barbora Borková
 • B: Klara Müllerová, Lucie Petrová, Katka Smetanová, Sabina Večeřová, Natálie Vymlátilová

Organizace byla výborná, všechny kategorie lezly zároveň. Kvalifikační cesty nebyly těžké, stejně tak ani finálové. A proto ve většině kategorií rozhodovalo superfinále, kde se měřil i čas. Do finále ve většině kategorií postoupili jen ti, co měli 2 topy v kvalifikaci. Hned na úvod závodu jsme ovšem zjistili, že v jedné linií je více cest a to byl problém pro Martína, který je barvoslepý. Nakonec se to vyřešilo tak, že trenér směl napovídat. Martín se do finále v kategorií E probojoval a v superfinále skončil nakonec 3.. Z šestičlenné skupiny naších holek v kategorií D 3 daly 2 topy v kvalifikaci. V následném finále a superfinále bezpochyby nejlépe zalezla Eliška Hobzová – 1.. Kačka Dvořáková skončila 2., 3. byla Markétka Janošová z Orlové a 4. zase našé Térka Širůčková. Osamocená ve své kategorií (C) Barča Borková 2 topy nedala i když i k tomu chybělo malínko a tak do finále nepostoupila . Nevadí, její výkon byl milým překvapením. V nejstarší věkové kategorií jsme měli bohaté zastoupení, ale do finále se nakonec probojovala jen Sabina Večeřová. V následné superfinále nakonec skončila 2.. Pro nás tedy závody byly velmi úspěšné. Drobnou kaňkou bylo jen zranění Lenky Toužínové, která při lezení na bouldru, spadla tak nešťastně, že si vykloubila loket a natáhla přiléhlé šlachy. Ruku má zpevněnou dlahou, ale za 10 dnů má být v pořádku. Držíme palce a všem děkujeme za super vystoupení.

Závody K2 Boulder Battle v Bratislavě (SK)

Třičlenná výprava holek reprezentantek ČR se v sobotu 15.03.2014 zúčastnila bouldrových závodů K2 Boulder Battle. Závody se konaly na stěně K2 v Bratislavě a účastnilo se jich asi 120 žen a můžů ze Slovenska, Česka a Maďarska. Našé holky se předvedly ve skvělé formě. Nejstarší z nich, Verča Šimková, vyhrala kategorií juniorů a byla celkově 4. mezi ženami. Velmi pěkně také lezly Sabina Večeřová – 4. a Jana Ondřejová – 6. mezi juniory (viz výsledky). Holkám gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů na mezinárodní scéně.

Nominační závody v lezení na rychlost Kladno

V sobotu, dne 15.03.2014 se na nové stěně v Kladně uskutečnily nominační závody ČP v lezení na rychlost mládeže i dospělých. Našé barvy zde zastupoval jediný závodník: Matěj Burián. V kategorií B (2000 – 1999) si vedl velmi dobře a svoji věkovou kategorií vyhral, a také i celkově se umístil na 3. místě (viz výsledky). Tento závod Českého poháru byl nominační, tzn. na základě dosažených výsledků byla sestavená letošní reprezentace ČR. Matěj si tímto výsledkem vydobyl místo v reprezentaci ČR v lezení na rychlost a stal se tak již naším 5. reprezentantem pro rok 2014. Přejeme mu tímto mnoho úspěchů i na mezinárodním poli.

Nominační bouldrové závody Praha

Během víkendu 15.-16.02. a pondělka 17.02.2014 se pod taktovkou lezeckého centra Smíchoff uskutečnila neobvyklá kombinace závodů – CupOFF OPEN 2014. Závody začaly v sobotu prvním závodem ze série Českého poháru v soutěžním lezení na obtížnost 2014 dospělých. V neděli následoval první závod Českého poháru mládeže v boulderingu 2014, doprovázený Mistrovstvím ČR veteránů v boulderingu. V pondělí pak maraton dvojic. Oba závody Českého poháru byly nominační, tzn. na základě dosažených výsledků se bude sestavovat letošní reprezentace ČR. V závodech ČP na obtížnost náš oddíl zastupovala Veronika Šimková a v konečném pořadí obsadila skvělé 5. místo (viz výsledky). Důležitější pro nás byl nominační závod ČP v boulderingu. Zde našé barvy zastupovaly:

 • kategorie B: Klára Müllerová, Jana Ondřejová, Sabina Večeřová;
 • kategorie A: Veronika Šimková, Eliška Vlčková.

V kategorií A Veronika vyhrala, Eliška byla 2. a tak se obě staly reprezentantkami České republiky v boulderingu v této věkové kategorií. Podobný „úděl“ čeká v kategorií B Sabinu Večeřovou a Janu Ondřejovou – 3. a 4. místo. Jen Klárka maličko zaostala a skončila na 8. místě. Všem zúčastněným děkujeme za účast a reprezentantkam přejeme mnoho úspěchu na závodech Evropského poháru v této disciplině. Kompletní výsledkové listiny: holky

Závody Adria cup 2014 v Hermagoru (A)

Adria cup je seriál závodů pořádaných horolezeckými svazy Rakouska, Slovinska a Chorvatska. První závod v tomto roce z tohoto seriálu se konal v sobotu 15.02. v Hermagoru (A), poblíž známého lyžářského střediska Nassfeld ležícího u italských hranic. Tohoto využila i naše závodnice: Míša Smetanová, která závody spojila s týdnem zimních prázdnin. V její kategorií U12 (D) soupeřilo 31 závodnic. Míša lezla výborně, probojovala se do finále a skončila na krásném 6. místě (viz výsledková listina kategorie U12).

Závody RockPoint Českého poháru dospělých v boulderingu

V sobotu 01.02.2014 na bouldrovce BoulderBar v Praze se konaly 1. závody ze seriálu RockPoint Českého poháru dospělých v boulderingu. Zúčastnila se jich Veronika Šimková a v konkurenci 19 žen z Čech a Slovenska obsadila neuvěřitelné 2. místo. S velkým náskokem vyhrala Petra Růžičková z Prostějova. Finále se zúčastnily ještě dvě Brňačky: 4. místo získala našé oddílová trénerka Verči Silvia Rajfová a 6. našé bývalá členka Katka Zachrdlová. Kompletní výsledkové listiny: ženy.

Závody Vysočina BOULDERcup 2013 v Havličkově Brodu

V sobotu dne 11.01. se konaly bouldrové závody v Havličkově Brodu. Byly to závody pro všechny generace a zúčastnilo se jich 90 lezců z celé republiky. I naše zastoupení bylo velmi silné (15. závodníků). Zatím dorazily první kusé zprávy o úspěších našeho tímu, a lze řici, že byly velké. Vyplývá z nich, že z deseti kategorií jsme vyhrali 4. Mezi mladšími dětmi (2003 – 2008) zvítězil podobně jako loni Jáchym Cink. Mezi staršími dětmi (2002 – 2000) totéž dokázal Jakub Skoupý, 2. byl Matěj Burian a 3. Petr Špringl. Mezi staršími holkami, stejně jako mezi chlapci, jsme zabrali všechna medailová místa:Sabiny Večeřová vyhrala, 2. byla Pavlína Šimková a 3. Klárka Mullerová. A k tomu 5. byla Jana Ondřejová a 8. Natálka Veselá. V juniorské kategorií 4. místo obsadil Ondra Bína a 5. byl Tom Trnka. Mezi juniorkami (1999 – 1997) přemožitelku nenašla Verča Šimková. Ta by vyhrala i mezi ženami. V dospělácích se nejlíp umístil Michal Petřek – byl 17.. Veterány tento rok zastupoval Dalibor Šimek a skončil celkově 2..