Výsledky ostatních závodů 2012 (zahraniční a domácí)

Naše dětí se účastní i dalších závodů, také v zahraničí. Pravidelně pořádáme i interní závody pro dětí v rámci oddílu. V tomto roce jsme se zatím zúčastnili závodů ze seriálu Adria cup – 28.04. v Mitterdorfu (A) a 15.09. v Judenburgu

4. ročník předvánoční oddílové soutěže O perníkovou chaloupku 2012

V sobotu 01.12.2012 se na naší stěně Rajče, za účasti 58 dětí (dvojnásobek loňského počtu) z našeho oddílu a 2 závodnic z oddílu TJ Baník Karvina, konaly tradiční závody O perníkovou chaloupku 2012 v lezení na obtížnost. Děti byly rozděleny do 6 skupin dle věku a výkonnosti bez ohledu na pohlaví. Velké poděkování patří všem oddílovým instruktorům i rodičům, kteří se do akce aktivně zapojili. Jednotlivé cesty na závody vybral a připravil tým ve složení: A.Kurowski, D.Šimek, I.Urban s pomoci naších mladých lezců: P.Kupského, J.Laciny a M.Petřeka. V každé kategorií dětí lezly dvě kvalifikační cesty a ty nejlepší pak cestu finálovou a v některých kategoriích i superfinálovou.

Nejvíce účastníků (17) bylo v kategorií XS, kde závodily nejmladší dětí (ročník 2004 až 2008). Všechny začaly lézt v tomto roce a pro většinu z nich to byly první závody. Konkurence byla velice vyrovnaná o čemž svědčí i to, že o 2. místo v superfinále se porvalo hned 7 závodníků. Celkovou vítězkou této kategorie se stala Aneta Nastoupilová, 2. byl Martín Pešák a 3. Daniel Slovák. V kategorií S, dětí o něco málo starších (ročník 2002 až 2003) a také lezoucích krátkou dobu se sešli, v důsledků nemoci, jen 4 startující. Ale i zde probíhal tuhý boj o 1. místo až do superfinále. Zde nakonec se nejúspěšnější ukázala Simona Prokešová, 2. skončila Maruška Holešovská a 3. Bára Horáková.

V kategorií M (ročník 2001 až 2004), dětí lezecky vyspělejších, se sešlo 16 účastníků, většinou se zkušenostmi ze závodů. Byly pro ně připravený cesty náročnější a zejména ta finálová vyžadovala nejen sílu ale i vybroušenou techniku. I zde se odehral tuhý boj o umístění. Nakonec na děleném 1. místě se umístily Bartlová Kateřina a Markéta Janošová, na 2. Pešáková Sára a Terka Širůčková a na 3. Katka Dvořáková a Katka Horáková. V kategorií L (ročník 1997 až 2000) dětí méně zkušených a začínajích s lezením bylo 8 účastníků . S nástrahami cest si nejlépe poradil Tom Trnka, 2. byla Klárka Mullerová a 3. skončila Katka Oppeltová.

Další dvě kategorie byly pro pokročilejší lezce pravidelně se účastnící závodů. V kategorií XL (ročník 1999 až 2003) zavodilo 8 dětí. Po poměrně lehkých kvalifikačních cestách finálovka byla velmi výživná a tak nikomu se nepodařilo dostat až na vytoužený TOP. Nejdál se posunul Ondřej Bína a jen těsně 2. byl Jáchym Cink. 3. místo obsadily Jana Ondřejová a Sabina Večeřová. Nejstarší závodnici se sešli v počtu 5 ve skupině XXL – jedna holka, nejmladší z nich, a 4 kluci. Veronika Šimková dala 3 TOP-y a přemožitele nenašla, 2. skončil Michal Petřek a 3. byl Kryštof Minarčík.

Máte-li zájem, můžete se podívat na podrobné výsledky závodu O perníkovou chaloupku 2012 . Všem zúčastněným děkujeme a doufáme, že i příští rok budou účastníky těchto závodů.

Závody Adria cup 2012 v Judenburgu (A)

Čtvrté závody ze seriálu Adria cup konaly v sobotu 15.04. v Judenburgu. Zúčastnilo se jich přes 100 dětí z pětí evropských zemí. My jsme vyrazili v počtu dvou aut, šesti dětí a čtyř dospělých. Na místo jsme dorazili v pátek večer a noc jsme stravili ve velmi pěkném kempu Murinsel vzdáleném asi 15km od lezecké stěny. Vzhledem k tomu, že registrace probíhala od 9h, stačili jsme se dobře vyspat. Samotné závodění začalo asi v 10h a vyznačovalo se skvělou organizaci. Vše fungovalo přesně podle plánu a v 8 večer jsme byli zpět v našém ležení. Další den jsme stravili krásným lezením ve skalní oblastí Adlitzgraben poblíž Semmeringu, kam dorazila i Verča Šimková s maminkou. Závodů pod vedením Simony a Andrzeje se zúčastnily následující dětí:

• E (U10): Cink Jachým, Pešáková Sára, Smetanová Míša, Sirůčková Tereza
  • D (U12): Strašilová Karolina
  • C (U14): Smetanová Kateřina

Naše dětí se zase pokusily obstát ve velmi silné mezinárodní konkurenci. Podařilo se to především nejmladším. Byl zde vidět kvalitativní skok od jarních závodů v Mitterdorfu. Zúčastnění závodnici a úroveň cest byly podobné závodům Českého poháru. I zde bylo úspěchem probojovat se do finále. Naše nejmladší holky, na rozdíl od Mitterdorfu, neměly s tím žádný problém. Ve finále pak Sára Pešáková si sáhla na životní úspěch – obsadila 2. místo. Ve stejné věkové kategorií Míša Smetanová a Terka Širůčková skončily na děleném 4. až 8. místě. Další finalovou účast vybojoval Jáchym Cink a po výborném výkonu na finálové cestě získal pro naše barvy 2. místo. Ale i zbývající našé mladé závodnice si zaslouží pochvalu. Kája Strašilová a Katka Smetanová bojovaly statečně, ale bohužel skončily v poli poražených. Všem zúčastněným děkujeme za podané výkony a doprovázejícím rodičům za účast a prokázanou trpělivost. Výsledková listina:Adria cup Judenburg.

Závody Adria cup 2012 v Mitterdorfu (A)

Adria cup je seriál závodů pořádaných horolezeckými svazy Rakouska, Slovinska a Chorvatska. Tento rok po dvou závodech v Hermagoru (A, na obtížnost) a bouldrových v Radovlijici (SLO) se třetí závody z tohoto seriálu konaly v sobotu 28.04. v Mitterdorfu poblíž známe lyžářské oblastí Semmering. Závody proběhly na nově otevřené stěně v disciplinách obtížnost a rychlost. Zúčastnilo se jich přes 150 dětí ze šestí evropských zemí. Registrace probíhala od 8.30 a samotné závodění začalo asi v 10.30. Organizace významně pokulhavala. Počinaje vysokým startovným (21 EUR), za které dětí nedostaly ani sváču, konče předlouhým závoděním (do 22.00) a rozdáváním symbolických cen, které skončilo po 23 hodině. Pak nás čekala ještě hodinová cesta do kempu, kde se nám konečně kolem 1 v noci podařilo zaléhnout do spacáků. Další tři dny jsme stravili krásným lezením na místních skalách (Peilstein, Thalhofergrat, Merkenstein). Závodů pod vedením Andrzeje a Ivoše se zúčastnily následující dětí:

• E (U10): Cink Jachým, Smetanová Míša, Sirůčková Tereza
  • D (U12): Dobiášová Nela, Strašilová Karolina
  • B (U16): Šimková Veronika

A jak se dařilo naším dětem v mezinárodní společností? Rychlost naše dětí na rozdíl od mnohých zahraničních konkurentů netrenují a tak úspěchem pro ně bylo dostat se do finále. Podařilo se to Jáchymovi Cinkovi – celkově obsadil 3. místo a také Míše Smetanové – byla 4. a Veronice Šimkové – skončila 7.. V lezení na obtížnost konkurence byla velmi silná. Zúčastnění závodnici a úroveň cest byly podobné závodům Českého poháru. I zde bylo úspěchem probojovat se do finále. Podařilo se to Jáchymovi Cinkovi – byl celkově 3. Ve stejné věkové kategorií Míša Smetanová byla 8.. Další finalovou účast vybojovala Veronika Šimková -celkově 5.. Ale i zbývající našé mladé závodnice si zaslouží pochvalu. Terka Sirůčková, Nela Dobiášová, Kája Strašilová a Katka Smetanová bojovaly statečně a sbiraly zkušenosti v mezinárodním prostředí. Všem zúčastněným děkujeme za podané výkony a doprovázejícím rodičům za účast a prokázanou trpělivost. Výsledkové listiny: obtížnost, rychlost.