Český pohár U14 2018 – Trutnov

V sobotu 17.11.2018 na stěně v Trutnově se konaly šesté, předposlední letošní závody v lezení na obtížnost ze seriálu ČP U14 2018. Zúčastnilo se jich celkem rekordních 114 dětí.

Je s podivem, že na tak malou, a ležící na kraji republiky, stěnku se sjelo tolik zájemců o soutěžení, z nichž valná část byla na závodech poprvé. Zdá se, že je to efekt programu Můj klub (podpora mládežnických oddílů), kde pro získání zajímavých peněz je třeba, aby se dětí zúčastnily za posledních 12 měsících minimálně 6 závodů organizovaných ČHS (za rok je jich jen 7). Tento fakt nezbytný pro získání dotaci pro rok 2019 nám bohužel ČHS „zatajila“ a když koncem října jsme to, my oddíly, konečně zjistili, tak se okamžitě zvýšil zájem o účast. Bohužel finanční efekt se projeví až v roce 2020 (pokud se ovšem nezmění podmínky, což v naše zeměpisné šířce je docela běžné). Každopádně děkujeme svazovým činovníkům za „včasnou“ informovanost.

V kategorii E se lezly 4 závodní cesty a pro kategorie D a C byly připravené 3 závodní cesty. Pořadí určoval průměr ze všech přelezených cest. Vzhledem ke vzdálenosti a parametrům stěny jsme doporučovali účast jen dětem, které bojují o umístění v rámci celého seriálu. Nakonec do Trutnova se vydala 5-členná sestava našich dětí:

  • U10 (2009 a mladší): Školář Dan
  • U12 (2007 – 2008): Jaroš Václav
  • U14 (2005 – 2006): Jančuš Vilém, Pařilová Valérie, Skoupá Sabina

Všem zúčastněným patří pochvala, neboť v silné konkurenci, zejména českých oddílů, dětí dosáhly na výborná umístění. V nejmladší věkové skupině U10 mezi kluky Dan Školář skončil 2. a v kategorií U12 Vašek Jaroš obsadil 8. místo. Mezi holkami v nejstarší kategorií byly úspěšné obě naše závodnice: Saba Skoupá obsadila 3. a Vala Pařilová 4. místo. Mezi kluky také úspěch: Vilém Jančuš skončil na bedně na 3. místě. Dětem děkujeme za skvělé vystoupení. Kompletní výsledkové listiny: kluci, holky.